Meble w starym stylu wracają do łask

W architekturze i designie wnętrz często przychodzą fale powrotu do stylu tradycyjnego, tak zwanego babcinego. W połączeniu z nowoczesną technologią, może być on podstawą przytulnego, ale funkcjonalnego miejsca. 

Wnętrze w klasycznym stylu to wybór bezpieczny, bowiem podstawy nigdy się nie nudzą. Jeśli po głowie chodzi myśl, jaki fotel bujany wybrać, by wyglądał jak ten, który miał twój dziadek, choć może był trochę nowszy, w dobrych sklepach z meblami na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Dom w stylu starej babci

W tradycyjnym polskim stylu urządzane są coraz częściej kluby, restauracje i bary. Świadczy to o dość znacznej stałości naszych upodobań, jeśli chodzi o wystrój wnętrz. Często spotykane jest także połączenie stylu nowoczesnego z klasycznym. Jeśli mamy designerskie, betonowe ściany, a zastanawiamy się, jaki wieszak w przedpokoju będzie wyglądał równie stylowo, ale nienatarczywie, czerpmy wzorce ze starych filmów czy wiekowych kamienic i postawmy na drewniany stojak z powykręcanymi ramionami. Podobnie jest z innymi meblami, jak komoda czy wielka, praktyczna szafa w kuchni.

Styl basic nigdy się nie nudzi

Zawsze warto stawiać na ponadczasowe rozwiązania. Zachowanie umiaru i klasyka sprawdzą się w każdym domu. To żelazne zasady, które sprawią, że po kilku, kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu latach nie będzie trzeba zastanawiać się nad zmianą wystroju domu. Wiedzą o tym dobrzy architekci i projektanci, próbujący łączyć nowoczesną technologię z klasycznym designem. Ich propozycje sprawiają, że możemy cieszyć się przytulnością wnętrz, tak samo, jak ich funkcjonalnością. Stawiamy więc na tradycyjne materiały, takie jak drewno i metal, w nowoczesnej odsłonie.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *